Atrakcje turystyczne

 • Small Boats on Shore of lake. Mazury. PolandOgród Dendrologiczny w Wirtach – 2 km. Założony w 1875 roku, jeden z największych w Europie.  Na terenie ogrodu 145 gatunków roślin iglastych i 310 liściastych.
 • Grodzisko średniowieczne w Owidzu – 15 km. Jest to rekonstrukcja grodu wczesnośredniowiecznego.  Położony na 45 tys. m kw. Dostępne: wystawy, przystań wodna, tor łuczniczy, duży plac zabaw dla dzieci, restauracja.
 • Skarszewy (Uroczy Zakątek) – 17 km. Średniowieczne, wielokulturowe miasteczko położone na wzgórzach morenowych, nad rzeką Wietcisą. Z daleka widoczny jest Zamek i Kościół Joanitów. Na ścianie zewnętrznej kościoła znajdują się owiane tajemnicą i niewyjaśnione do dzisiaj słynne „dołki pokutne”. Wielką atrakcją są również XIV-wieczne pokrzyżackie mury obronne (ok. 200 m.) i monsardowe dachy domów z żygaczami.
 • Bazylika Katedralna w Pelplinie – 24 km. Gotycki kościół, pierwotnie świątynia klasztoru Cystersów, jedna z największych świątyń gotyku ceglanego w Polsce. Zabytkowy monumentalny ołtarz, liczne ołtarze boczne, zespół stalli, ambona, organy.
 • Skansen we Wdzydzach Kiszewskich – 42 km. Zajmuje 22 hektary ziemi nad jeziorem Gołuń. Skansen z początku XX wieku. Na terenie skansenu: chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, karczmy, młyny, kościoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze.
 • Zamek w Gniewie – 42 km. Najlepiej zachowany krzyżacki zamek na Pomorzu. Stoi na wyniosłej skarpie na lewym brzegu Wisły, tuż przy rynku miejskim.
 • Zamek w Malborku – 49 km. Zamek wielkich mistrzów krzyżackich, największa tego typu budowla gotycka w Europie. Okazały, monumentalny kompleks budynków gotyckich, zajmuje 20ha, złożony z zamku niskiego, średniego i wysokiego, w średniowieczu stolica Państwa Krzyżackiego.
 • Akwedukt w Fojutowie – 49 km. Unikatowy zabytek architektury hydrotechnicznej, wzorowany na antycznych rzymskich budowlach. Do dyspozycji turystów: baseny, wyciąg narciarski, park zabaw dla dzieci, hotel, restauracja, spływy kajakowe, korty tenisowe, lodowisko, korty tenisowe, boiska.
 • Kamienne Kręgi w Odrach – 49 km. Odry to najbardziej znane i świetnie zachowane cmentarzysko kręgów kamiennych, które stanowi jedno z cenniejszych tego typu krajobrazów kulturowych w Europie. Rezerwat Kręgi Kamienne w Odrach i znajdująca się tam stała ekspozycja archeologiczno-przyrodnicza co roku przyciąga wielu turystów. Ekspozycja ta składa się z dwóch części: w pierwszej zaprezentowano najcenniejsze znaleziska archeologiczne, dokumentujące kulturę materialną i duchową Gotów. Natomiast część przyrodnicza pokazuje wiele niezwykle cennych gatunków porostów występujących na terenie rezerwatu oraz Borów Tucholskich.
 • Skansen w Szymbarku – 59 km. W Szymbarku – na jego terenie obiekty należące do unikalnych w skali Europy, a może i Świata – najdłuższa deska świata oraz największy fortepian świata, dom do góry nogami, dom sybiraka przeniesiony z łagru, bunkier i pomnik Gryfa Pomorskiego, dom harcerza, muzeum ciesielnictwa, dwór Salino i wiele innych.
 • Gdańsk – 63 km. W Gdańsku czekają na Państwa liczne atrakcje. Imponująca architektura miasta w stylu gotyckim, renesansowym i barokowym. Najważniejsze zabytki, których nie możesz pominąć, znajdują się na Głównym i Starym Mieście: Trakt Królewski, ulica Długa, Długi Targ, Złota i Zielona Brama, ulica Mariacka, Bursztynnicy i artyści zapraszają do swych sklepików i galeryjek.
 • Sopot – 80 km. Jedno z urokliwszych polskich miast i jeden z najpiękniejszych kurortów nad Bałtykiem. Koloryt miasta urzeka o każdej porze dnia i nocy, o każdej porze roku.